اعزام برقکار سیار در اصفهان به محل شما 09138047709 - 36258830
کافی است با امداد فنی بهبود اریا تماس بگیرید تا نزدیک ترین تعمیر کار برق در اصفهان  به محل شما برای انجام خدمات اعزام شود
نصب لوستر و نصاب لوستر در اصفهان رفع اتصالی برق در اصفهان عیب یابی برق در اصفهان نصب ایفون تصویری در اصفهان انجام سیم کشی برق در اصفهان
نصب کلید محافظ جان در اصفهان نصب اویز در اصفهان انجام کلیه خدمات برق و اعزام تعمیرکار برق سیار در اصفهان به محل شما
انواع سیم کشی

انواع سیم کشی برق در اصفهان

1- سیم کشی روکار

2- سیم کش ی توکار

سیم کشی روکار

معمولا در سیم کشی روکار سیم ها را از روی گچ به صورت آزاد یا در داخل لوله عبور می دهند و با بست های مخصوص مهار می کنند.

در این روش کلیه سیم ها یا لوله های حامل سیم در معرض دید هستند، به همین دلیل عیب یابی آن آسان است، زیرا می توان به سهولت مسیر سیم ها را تعقیب کرد. و عیب یابی اتصالی برق در اصفهان را انجام دااد . ولی بااینحال سیم کشی روکار دو عیب اساسی نیز دارد:

انواع سیم کشی

 

1) چون سیم ها در دسترس هستند اگر به هر دلیلی قسمتی از سیم لخت شود، خطر برق گرفتگی وجود خواهد داشت و بسیار خطرناک است.

2) سیم کشی روکار به دلیل مشخص بودن سیم ها زیبایی کار را کم می کند.

 

 

سیم کشی توکار
در این نوع سیم کشی همان طور که از نام آن نیز پیداست باید سیم را از داخل دیوار یا سقف یا کف عبور داد. برای این منظور لوله های مخصوصی را زیر گچ کار می گذارند و سیم کشی برق در اصفهان را از داخل آن عبور می دهند.
 

روش های سیم کشی توکار

سیم کشی توکار با توجه به موقعیت محلی و با در نظر گرفتن مسایل دیگری مانند زیبایی، ارزش اقتصادی، اهمیت حفاظتی در اماکن مختلف به سه روش زیر اجرا می شود:

الف) سیم کشی با جعبه تقسیم:

در این روش که سیم کشی برق در اصفهان به روش سنتی می باشد  سیم ها را از قسمت بالای دیوار واز داخل لوله به صورت افقی عبور می دهند. در نقاط معین (در بالای کلید یا پریز) و به فاصله‌ی حدود 30 سانتی متر از سقف، قوطی تقسیم در نظر گرفته می شود و انشعابات مورد نیاز در داخل آن انجام می گیرد.

در گذشته از این روش بیشتر استفاده می شد، ولی امروزه به دلیل اینکه تجهیزات سیم کشی توسعه یافته و عیب یابی و مسایل دیگر مطرح است کمتر استفاده می شود.

لذا این روش به نام روش کلاسیک و آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع سیم کشی
ب) سیم کشی توکار با استفاده از قوطی کلید و پریز به جای قوطی تقسیم:
در این روش از قوطی کلید و پریز به جای قوطی تقسیم استفاده می شود. باید توجه داشت که در موقع نصب قوطی کلید و پریز باید فضای لازم در نظر گرفته شود تا سیم ها در داخل قوطی ها جاگیر شوند.
به عبارت دیگر، بایستی قوطی از فضا و عمق بیشتری برخوردار باشد. در این روش معمولا مدار پریزها از مدارهای روشنایی جدا اجرا می شود. امروزه از این روش خیلی زیاد استفاده می شود.
انواع سیم کشی
ج) سیم کشی توکار با استفاده از تابلوی توزیع محلی:
در این روش سیم ها، با توجه به توزیع برق و تقسیم بندی محل های متفاوت از تمام وسایل، به طور مجزا به داخل تابلوی توزیع آورده می شوند.
محل نصب این تابلو باید در جایی باشد که آوردن لوله ها برای سیم کشی به محل تابلوی مرکزی امکان پذیر باشد. در این روش معمولا جعبه تقسیم مرکزی (تابلوی توزیع محلی) را در راهرو یا محل های مناسب دیگری نصب می کنند.
 
در این روش امکان تغییرات و عیب یابی، در مقایسه با دو روش دیگر، راحت تر انجام می گیرد. به همین دلیل از این روش در ساختمان ها و اماکنی از قبیل واحدهای مسکونی، دفاتر کار، ادارات، بیمارستان ها و مشابه آن ها استفاده می شود.
 
انواع سیم کشی
 
انواع سیم کشی
در هنگام سیم کاری به نکات زیر توجه کنید:

 حتما از تجهیزات عایق استفاده نمایید و حتما زیر پای خود را در هنگام انجام برقکاری ساختمان در اصفهان عایق نمایید

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امدادفنی

پربازدیها

جستجو

به سامانه امدادفنی خوش آمدید جهت خدمات 24 ساعته اصفهان میتوانیدازشماره های تماس استفاده نمایید09138047709 و09032771633

تماس با ما

آدرس شرکت: ایران ، اصفهان ، اصفهان
آدرس ایمیل: info@sabaeng.ir

شماره همراه:09032771633

شماره همراه:09138047709

شماره تماس: 36258830-031

آخرین های سامانه